Otsmiku tõstmine ehk kulmulift on kosmeetiline kirurgiline protseduur, mille eesmärk on vähendada kulmude ja otsmikunaha lõtvumist või langemist. Protseduuri käigus tõstetakse ja pinguldatakse otsmiku ja kulmupiirkonna nahka ja lihaseid, mis aitab vähendada kortsude, kortsukeste ja langevate kulmude ilminguid.
Otsmiku tõstmine on võimalik mitmete erinevate tehnikatega, sealhulgas traditsiooniline koronaalne meetod, endoskoopiline ja temporaalne meetod. Kasutatav tehnika sõltub patsiendi vajadustest ja eesmärkidest ning kirurgi kogemustest ja eelistustest.
Traditsioonilise koronaalse meetodi puhul tehakse sisselõige piki juuksepiiri ühe kõrva ülaosast üle otsaesise teise kõrvani. Otsaesine nahk eraldatakse aluskudedest ja kulmulihased, mis põhjustavad kortsukesi, eemaldatakse või paigutatakse ümber. Kulmud paigutatakse kõrgemale ja nooruslikumasse asendisse. Sisselõige suletakse õmbluste või klambritega ja otsmikule asetatakse side.
Endoskoopiline otsmiku tõstmine on vähem invasiivne meetod. Peanahka tehakse mitu väikest sisselõiget ning aluskudede visualiseerimiseks ja kohandamiseks kasutatakse endoskoopi.
Temporaalse meetodi puhul tehakse sisselõiked meelekohtade juurde ja tõstetakse kulmude välimist osa.
Konsultatsiooni ajal peate teavitama kirurgi oma elustiilist ja kõikidest ravimitest, vitamiinidest ja lisanditest, mida te võtate, sest need võivad mõjutada ravi ja pikendada taastumist.
Enne operatsiooni peate verejooksu ohu vähendamiseks mõneks ajaks lõpetama teatud ravimite, näiteks aspiriini või mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite (MSPVA) võtmise.
Suitsetavatel patsientidel soovitatakse paariks nädalaks enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda, kuna suitsetamine võib pärssida paranemist ja suurendada tüsistuste tekkimise riski.
Enamik patsiente võib 1-2 nädala jooksul pärast protseduuri naasta tööle ja muude tavapäraste tegevuste juurde, kuid intensiivset treeningut tuleks paar nädalat vältida.
Täielik taastumine võib võtta mitu kuud ja parima tulemuse tagamiseks tuleb jälgida hoolikalt kirurgi operatsioonijärgseid juhiseid.
Pärast protseduuri võib tekkida mõningane paistetus, verevalumid ja ebamugavustunne, mida saab ravida valuvaigistitega.
Mõned võimalikud tüsistused on armistumine, infektsioon, tuimus, infektsioon, verejooks ja asümmeetria. Oluline on arutada neid riske oma plastilise kirurgiga enne operatsiooni.