Ninaimplantaadi üldine eesmärk on tõsta ja kujundada ninasilda, rõhutades samal ajal ninaotsa kuju. Lisaks võib ninaimplantaate kasutada õnnetustest või kaasasündinud kõrvalekalletest tingitud nina vigastuste parandamiseks, mis põhjustavad nina moonutatud või ebaühtlase välimuse.
Kirurg teeb väikesed sisselõiked ninasõõrmetesse või nina põhja, et pääseda ligi nina struktuurile. Seejärel asetab ta implantaadi ettevaatlikult oma kohale, kujundades seda soovitud välimuse saavutamiseks. Kui implantaat on paigas, suletakse sisselõiked õmbluste või nahaliimiga.
Kirurgiga konsulteerides on oluline rääkida ausalt oma elustiilist ja harjumustest, sealjuures kõikidest ravimitest, vitamiinidest ja toidulisanditest, mida te võtate. See info võib mõjutada teie ravi ja potentsiaalselt pikendada teie taastumisaega.
Tavaliselt ei nõua ninaimplantaat ööseks haiglaravile jäämist ja patsiendid võivad koju minna juba tunni aja jooksul.
Pärast protseduuri võib tekkida turse, verevalumid ja ebamugavustunne, mida saab ravida valuvaigistite ja külmade kompressidega.
Ninaimplantaadi operatsiooniga seotud võimalikud riskid on verejooks, infektsioon ning ajutine paistetus ja verevalumid. Lisaks on oht, et nina muutub ninaimplantaadi nihkumise või langemise tõttu asümmeetriliseks, samuti võib implantaadi surve põhjustada punetust ja turset ninaotsas.