Mini Facelift ehk mini näo ringlõikus on kosmeetiline kirurgiline protseduur, mis on mõeldud alumise näo ja kaela vananemisilmingute kõrvaldamiseks. See protseduur on vähem invasiivne kui traditsiooniline facelift, sest tehakse väiksemaid sisselõikeid ja taastumine on kiirem.
Selleks, et pääseda ligi näo ja kaela lihastele ja kudedele, teeb kirurg kõrvade ümber väikesed sisselõiked, mille kaudu tõstetakse ja pinguldatakse nii näolihaseid kui sidekudet. See aitab taastada näo ja kaela nooruslikuma vormi ja vähendab naha lõtvumist.
Mini facelifti protseduuri käigus võib kirurg siledama ja nooruslikuma välimuse saavutamiseks eemaldada ka üleliigset nahka. See aitab vähendada kortsude ja peente joonte ilmnemist ning annab pinguldatuma välimuse.
Sisselõiked suletakse õmbluste või kirurgilise liimi abil, mis aitab vähendada armistumist ja soodustab paranemist.
Enne mini facelift operatsiooni on väga oluline teavitada oma kirurgi kõikidest allergiatest, haigusseisunditest ja ravimitest, mida te võtate.
Vähemalt kaks nädalat enne operatsiooni peate loobuma suitsetamisest, kuna see võib mõjutada teie reaktsiooni anesteetikumidele ja pikendada operatsioonijärgset paranemisprotsessi.
Operatsioonijärgse verejooksu riski vähendamiseks on soovitatav vähemalt kaks nädalat enne operatsiooni lõpetada aspiriini, verd vedeldavate ravimite, vitamiinide ja ravimtaimede kasutamine.
Esimestel päevadel pärast mini facelift operatsiooni esineb mõningast paistetust, verevalumeid ja ebamugavustunnet, mida saab ravida ettenähtud valuvaigistite ja jääkottidega.
Oluline on hoida pea kehast kõrgemal asendis ja vältida vähemalt nädala jooksul pingelisi tegevusi.
Paranemise soodustamiseks ja armide tekkimise vältimiseks tuleb järgida nõuetekohast nahahooldusrutiini ja vältida liigset päikese käes viibimist.
Kirurg annab üksikasjalikud juhised operatsioonijärgse hoolduse kohta ja määrab järelkontrollid paranemisprotsessiks.
Nagu iga kirurgiline protseduur, kaasnevad ka mini faceliftiga võimalikud kõrvaltoimed, näiteks paistetus, verevalumid, valu, põletik, armistumine, tuimus või kihelus, ja asümmeetria.
Enne protseduurile minekut peaksite need riskid koos oma plastilise kirurgiga läbi arutama.