Viimastel aastatel on hambaraviturism muutunud Türgis üha populaarsemaks. Ülemaailmselt tullakse riiki, et taskukohase hinnaga saada kvaliteetset teenust kaasaegses kliinikus.
Lisaks kulude kokkuhoiule pakub Türgi ka rikkalikku kultuuri ja ajalugu, kauneid maastikke ja sooja külalislahkust. Paljud Türgi hambakliinikud asuvad populaarsetes turismipiirkondades, mis võimaldab külastajatel kombineerida hambaravi lõõgastava puhkusega.
Kõige levinumad hambaravi protseduurid on hambaimplantaadid, -kroonid ja -sillad ning juureravi. Populaarsed kosmeetilised hambaravi protseduurid on hammaste valgendamine ja viniirid (laminaadid).
Need protseduurid on Türgis sageli oluliselt odavamad kui paljudes teistes riikides, sealhulgas Eestis, USAs ja Ühendkuningriigis.
Implantaate kasutatakse puuduvate hammaste asendamiseks ja hambaproteeside toestamiseks. Implantaadiks nimetatakse titaanist kruvi, mis hakkab toimima tehisliku hambajuurena.
Enne krooni paigaldamist peab implantaat 3-6 kuud luustuma. Selle aja jooksul kasvab lõualuu ümber implantaadi ja suudab asendada puuduva hamba juurt.
Enamasti soovitatakse implantaat paigutada koheselt pärast hamba eemaldamist. Vastasel juhul võib eemaldatud hamba piirkonnas toimuda muutused, mis võivad hiljem vajada pikaajalisemalt ja kulukamat ravi.
Implantaadi paigaldamine on valutu ning seda tehakse kohaliku tuimestusega. Sõltuvalt asendatavate hammaste arvust, kestab protseduur 1-2 tundi.
Implantatsioon on turvaline protseduur ning titaan on üks kõige koesõbralikumaid materjale. Titaani kasutatakse hambaravi instrumentide ja proteeside valmistamisel ka teistes meditsiinivaldkondades. Hambaiplantaat on kaasaegne, esteetiline ja turvaline lahendus puuduvate hammaste asendamiseks.
Hambakroon on tehishammas, millega saab katta või asendada väljatõmmatud ja kahjustunud hambaid. Hammaste puhul on oluline nii nende funktsionaalsus kui esteetiline välimus ja hambakroonid aitavad säilitada mõlemat.
Millistel juhtudel kasutatakse hambakroone?
- Juureravi saanud hamba kaitsmine
- Väljatõmmatud hamba asendamine (koos implantaadiga)
- Murdunud hamba taastamine
- Hamba värvi ja kuju muutmine
- Hambumuskõrguse muutmine
Krooni paigaldamiseks kulub tavaliselt vähemalt kaks visiiti:
Esimesel visiidil kujundatakse ümber patsiendi enda hammas. Hammast lihvitakse väiksemaks või täidetakse süvendid, et kroon saaks tugeva aluspõhja. Seejärel võetakse patsiendi hammastest jäljend, mille järgi valmistatakse laboris hambakroon. Lihvitud hammas kaetakse selle kaitsmiseks ajutise krooniga.
Teisel visiidil paigaldatakse lihvitud hambale laboris valminud tehiskroon.
Väljatõmmatud hamba asendamiseks paigaldatakse kõigepealt implantaat (titaanist kruvi), mis peab 3-6 kuud juurduma ning alles seejärel saab sinna peale panna hambakrooni.
Kroon näeb välja täpselt samasugune nagu päris hammas, kuid on valmistatud vastavalt patsiendi soovile metallist, portselanist või tsirkooniumist.
Paljud Türgi hambaravi kliinikud kasutavad kõrgtehnoloogiat, sealjuures digitaalset skaneerimist, 3D-printimist ja CAD/CAM-tarkvara, et valmistada hambakroone, mis vastavad võimalikult täpselt patsiendi soovidele.
Laminaadid on õhukesed, eritellimusel valmistatud hambaplaadid, mis on mõeldud hammaste esipinna katmiseks, et parandada hammaste välimust. Tavaliselt valmistatakse need portselanist või komposiitmaterjalist.
Millistel juhtudel kasutatakse laminaate?
- Muutused hammaste värvuses
- Plekid, mille puhul hammaste valgendamine ei aita
- Killustunud, katkised või kulunud hambad
- Valesti paigutatud, ebaühtlased või ebakorrapärase kujuga hambad
- Lüngad või vahed hammaste vahel
- Hambad, mis on inimese suu jaoks liiga väikesed või liiga suured
Laminaatide paigaldamisele eelneb konsultatsioon hambaarstiga, et arutada võimalusi ja otsustada, milline on parim lahendus. Hammaste ettevalmistamiseks protseduuri jaoks eemaldatakse neilt õhuke kiht emaili. Seejärel võetakse hammastest jäljendid ja saadetakse need laborisse, kus valmistatakse spetsiaalselt kliendile kohandatud laminaadid.
Kui laminaadid on valmis, kinnitab hambaarst need spetsiaalse liimiga hammastele. Hambaravi protseduur on üldjuhul valutu ja sõltuvalt vajaminevate laminaatide arvust võib kuluda 1-2 visiiti.
Sildproteesi kasutatakse ühe või mitme puuduva hamba asendamiseks. Tühimikust paremal ja vasakul pool olevatele hammastele paigaldatakse hambakroonid ja nende vahele kinnitatakse tehishambad.
Hambaproteeside abil saab parandada inimese naeratuse välimust, taastada korralikud närimis- ja kõnelemisfunktsioonid ning vältida ümbritsevate hammaste nihkumist.
Hammaste valgendamine on kosmeetiline hambaraviprotseduur, mille eesmärk on muuta teie hammaste värvus heledamaks ja parandada nende välimust.
Muutused hammaste värvis võivad tekkida erinevatel põhjustel, näiteks vanuse, suitsetamise, teatud toitude ja jookide tarbimise, ravimite või halva suuhügieeni tõttu.
Hammaste valgendamine ei ole värvunud hammaste jaoks püsiv lahendus, kuid korraliku hambahoolduse korral võivad tulemused püsida mitu aastat.
Protseduur on valutu, kuid pärast seda võivad teie hambad olla mõnda aega tundlikud.
Kaariesest, traumast või igemehaigusest tingitud põletik hambajuure tipus võib põhjustada hambale pöördumatuid kahjustusi. Hoolikas juureravi võib siiski aidata hamba päästa.
Protseduuri käigus avatakse juurekanal, puhastatakse ja desinfitseeritakse seda ning seejärel täidetakse spetsiaalse materjaliga. Kui juureravi on lõpetatud, paigaldatakse hamba struktuuri ja funktsiooni taastamiseks hambale kroon.